سه شنبه 19 آبان 1388

قرآن کتاب مبارک

   نوشته شده توسط: علی مرمضی    

خداوند قرآن را (کتاب ) و (ذکر) مبارک نامیده و آن را در شب مبارکی نازل کرده است . کتاب مبارک یعنی کتابی که خیر ، برکت و فایده آن دائمی است . با دقت در معنای این صفت به خوبی معلوم می شود که ارزش و فایده قرآن کریم دائمی و جاودانه است و هر زمان می گذرد برکت و عظمت قرآن در جهت هدایت و سعادت انسان بیشتر روشن می شود .

قرآن کتاب روشن و روشنگر و برای همه مردم هدایت است، ولی خردمندان و تقوا پیشگان از آن بیشتر پند و اندرز می گیرند .

خداوند همه مردم را به تدبّر و اندیشه درقرآن دعوت می کند و می فرماید اگر این کتاب از سوی خدا نبود حتماً در آن اختلافهای زیادی وجود داشت .

قران از یک سوی عمیق ترین معارف و حقایق را درباره شناخت خداوند بیان نموده و از سوی دیگر با مثل ها و پند و اندرزهایی زمینه هدایت را برای عموم مردم فراهم کرده است .

قرآن دارای چنان عظمتی است که اگر بر کوهی نازل می شد ، آن کوه از خشیت الهی فرو می پاشید .این مثل ها برای ان است که مردم هر چه بیشتر در قران تفکر و اندیشه کنند .

قرآن می فرماید که پیامبر وظیفه راهنمایی و هشدار دارد ، سود هدایت و زیان گمراهی هر کس به خود او می رسد . با این حال کافران و مشرکان کوردل ، هر گاه آیه و تذکر جدیدی نازل می شد از آن روی بر می گرداندند و آن را تکذیب می کردند .خداوند می فرماید به زودی کیفر استهزاء و مسخره کردن آیات الهی را خواهند دید .


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic